Sylvia Night

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karolnow2
The story so far
The story so far
Posty: 442
Rejestracja: 06 lut 2006, 14:33
Ulubiony album: Perła, E.K.G
Ulubiona piosenka: To nie ja, Imposiable
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Sylvia Night

Post autor: karolnow2 »

Sylvia Night (Sylvii Nótt) to islandzka gwiazda muzyki (chyba) pop. W tamtym roku reprezentowała swój kraj na Eurowizji, gdzie zajęła 13. miejsce w półfinale. Osobiście byłem oburzony tym, że nie awansowała, a jeszcze bardziej tym, że nie dostała nawet punkcika z Polski mimo moich 2 SMSów. Wg wielu była njabradziej szokującą postacią konkursu (powiedzieć w Grecji - "I hate you fucking greece!" to nie lada wyzwanie, kiedy 20 innych artystów mówi - "I love you greece"). Ale do rzeczy - jej nowy album jest w islandii aktualnie najlepiej sprzedajacym się krążkiem. Osobiście uwielbiam jej muzykę, a "Congratulations Iceland" (org. "Til hamingju Island") to jeden z moich ulubionych eurowizyjnych utworów, a występ wg mnie był najlepszy. W przyszłym roku ma ponownie reprezentować kraj moich marzeń - Islandię :)
Tymczasem daję Wam link do video z występu Sylvii na Euroiwizji '06 i teledysku do "Til hamingju Island" oraz jej zdjęcie:
http://jp.youtube.com/watch?v=TL0qd92Bh78 (występ na eurowizji)
http://jp.youtube.com/watch?v=lBERx_Dw0fw (teledysk do eurowizyjnej kompozycji)
http://jp.youtube.com/watch?v=NVdf7KrevF0 (Sylvia chce popełnić samobójstwo po nie-awansie do finału Eurowizji)

Obrazek

Oficjalna strona: sylvianight.com
___________
Mój komentarz: Jak ja lubię takich ludzi <3 :serce:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Sylvia Night

Post autor: Virtual Tom »

Sylvia Nótt to fikcyjna postac grana przez aktorkę, bohaterka islandzkiego programu TV, perfekcyjny pomysł marketingowy

[ Dodano: 2007-07-12, 12:00 ]
Silvía Nótt jest fikcyjną postacią z niesamowicie popularnego na Islandii pół-reality show, Sjáumst með Silvíu Nótt, emitowanego na kanale Skjár 1. Postać owa została wymyślona przez Gaukura Úlfarssona i Ágústę Evę Erlendsdóttir, która odgrywa rolę Silvíi Nótt. Idea programu polega na tym, iż Silvía przeprowadzała wywiad z prawdziwymi Islandczykami jeszcze zanim program był emitowany i zanim ktokolwiek słyszał o Silvíi. Głównym punktem programu było maksymalne denerwowanie i wyprowadzanie z równowagi rozmówców.

Postać

Ágústa Eva Erlendsdóttir, wokalistka grupy Ske, młoda i nieznana aktorka, oraz Gaukur Úlfarsson zdecydowali się na wymyślenie postaci, która byłaby zdolna do wyciągnięcia na światło dzienne wszystkiego co najgorsze w zachowaniu ludzi w nowoczesnym islandzkim społeczeństwie. Osobowość Silvíi jest przesycona narcyzmem i widzi ona siebie samą jako najpopularniejszą i najbardziej utalentowaną osobę pod Słońcem [sic!]. Jej pełne imię brzmi Silvía Nótt Sæmundsdóttir i ma 22 lata. Silvía oznacza "boginię srebra" (bądź "ze srebra"), zaś Nótt to po prostu "noc". Przez ostatnie 25 lat imiona składające się z dwusylabowego pierwszego i jednosylabowego drugiego imienia było bardzo popularne na Islandii, przez co Silvía Nótt brzmi dość powszechnie, jednocześnie bardzo dobrze oddając jej główne cechy charakteru.

Ulubionym jedzeniem Silvíi jest sushi oraz ser feta, zaś jej głównym celem życia jest robienie kariery modelki, piosenkarki i gwiazdy filmowej

Wpływ na publiczność


Silvía Nótt miała duzy wpływ na młodzież islandzką i nastolatki dość często naśladują jej wyjątkowy styl w swoim codziennym życiu. Jej język jest przesiąknięty slangiem i wplata ona angielskie słowa i wyrażenia w praktycznie każde zdanie. Wiele osób denerwuje jej zachowanie, które dla nich jest wulgarne i naganne, prawdopodobnie dlatego, że nie widzą w tej postaci również satyry na chciwość nowoczesnego społeczeństwa, poza prostym efektem komicznym.

Dalsze losy Silvíi

Islandzkiej publiczności zajęło trochę czasu zorientowanie się, że Silvía Nótt była tylko postacią fikcyjną, a nie szaloną dziewczyną szukającą rozgłosu za wszelką cenę. Jednym z powodów na taki obrót sprawy mogło być to, że imię Ágústy Evy nigdy nie pojawiło się w napisach końcowych jako członkini obsady. Aktorka Ágústa Eva częściej jest kojarzona z imieniem Silvíi Nótt niż ze swoim własnym.

Silvía Nótt będzie reprezentować Islandię na Konkursie Piosenki Eurowizji 2006 z piosenką Til hamingju Ísland (Gratulacje Islandio), dzięki zwycięstwu w islandzkim finale narodowym. Słowa piosenki, przesycone slangiem, mówią o tym, jak wielkie szczęście mają Islandczycy, że Silvía urodziła się na Islandii i że wygra ona Konkurs Eurowizji, ponieważ jest lepsza niż wszyscy pozostali uczestnicy. Finał odbył się 18 lutego. Piosenka Silvíi krążyła po internecie jeszcze przed konkursem, co było zabronione przez regulamin, jednakże RÚV (publiczna telewizja islandzka), pomimo skarg, postanowił nie dyskwalifikować piosenki z konkursu. Większość Islandzczyków spodziewa się, że Europa nie zrozumie żartu w Atenach i Silvía nie przejdzie przez półfinał.

Silvía Nótt otrzymała nagrodę Edda (Islandzka Nagroda Filmowa i Telewizyjna) w 2005 roku w kategoriach Najlepszy Program Satyryczny i Osobowość Telewizyjna Roku.
żródło: http://www.eurowizja.org
Awatar użytkownika
karolnow2
The story so far
The story so far
Posty: 442
Rejestracja: 06 lut 2006, 14:33
Ulubiony album: Perła, E.K.G
Ulubiona piosenka: To nie ja, Imposiable
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Sylvia Night

Post autor: karolnow2 »

Tom pisze:Sylvia Nótt to fikcyjna postac grana przez aktorkę, bohaterka islandzkiego programu TV, perfekcyjny pomysł marketingowy
Wiem, ale ona występuje pod tym nickiem ^^ i bardzo ją polubiłem, od pierwszego razu.
Marcin
The story so far
The story so far
Posty: 567
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:17
Lokalizacja: gone!

Re: Sylvia Night

Post autor: Marcin »

Zobaczylem wystep, ktory kryje sie pod pierwszym linkiem. Okropnosc. Brzmi gorzej od Britney.
ODPOWIEDZ